یو‌اس‌دی کوین؛ دومین جانشین دلار در بازار ارزهای دیجیتال

یو‌اس‌دی کوین (USD Coin) با نماد «USDC» ارز دیجیتال باثباتی است که مانند تتر (USDT) پشتوانه دلاری دارد و قیمت آن هواره تقریباً برابر با ۱ دلار ایالات متحده است.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

منبع : آسان بیت کوین

یو‌اس‌دی کوین؛ دومین جانشین دلار در بازار ارزهای دیجیتال

title

یو‌اس‌دی کوین در سال ۲۰۱۸ میلادی توسط گروهی به نام سنتر (Centre) بر بستر بلاکچین اتریوم راه‌اندازی شد. گروه سنتر حاصل مشارکت شرکت سیرکل (Circle)، صرافی کوین بیس (Coinbase) و شرکت مشهور تولید کننده دستگاه‌های استخراج بیت کوین، یعنی بیت مین (Bitmain) است.

یو‌اس‌دی کوین یکی از جانشین‌های دلار در بازار ارزهای دیجیتال است. دو ویژگی منحصربه‌فرد یو‌اس‌دی کوین یعنی ثبات و برابری قیمت آن با قیمت دلار، سبب شده است تا معامله‌گران از این ارز دیجیتال به‌منظور ذخیره دارایی‌های خود در بازار و همچنین جا‌به‌جایی پول به‌صورت دلاری استفاده کنند.

با توجه به ساختار متمرکز یو‌اس‌دی کوین، این ارز باثبات قابل استخراج نبوده و گروه سیرکل تضمین می‌کند که هر واحد USDC با ۱ دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. دلیل ثبات قیمت یو‌اس‌دی‌ کوین هم همین وابستگی به دلار است.

یو‌اس‌دی کوین، تتر و دیگر استیبل کوین‌های (Stablecoins) بازار تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد، تنها تفاوت آن‌ها مربوط به سیاست هزینه‌ها و شرکت‌های متولی این ارزهای باثبات است.

یو‌اس‌دی کوین با ارزش بازار ۵.۸۲ میلیارد دلار، سهمی ۰.۵۶ درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده و در رتبه دوازدهم با ارزش‌ترین ارزهای دیجیتال بازار قرار گرفته است. تعداد کل واحدهای این ارز دیجیتال ۵.۸۶ میلیارد بوده و ۵.۸۱ میلیارد واحد آن هم‌اکنون در گردش است.نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط