2021، سال ارز دیجیتال یورو

بانک مرکزی اتحادیه اروپا (BCE)، در سال 2021 به مطالعه بیشتر در مورد ارز دیجیتال یورو می پردازد.

mammad

منبع : COINTELEGRAPH

یورو

طبق گزارش منتشر شده در تاریخ 2 اکتبر 2020، بانک مرکزی اروپا قصد دارد تا استفاده از ارز دیجیتال یورو را به طور جدی مورد بررسی قرار دهد.

این گزارش شامل موارد استفاده از ارز دیجیتال یورو در پرداخت های خرد و راهکار های محافظت از دارایی سرمایه گذاران می باشد. البته در این گزارش صحبتی از طراحی یک ارز جدید و زمان انتشار آن نشده است، اما پیش بینی می شود که بانک مرکزی اتحادیه اروپا در اواسط سال آینده تحقیقات اولیه خود را به منظور طراحی یک ارز دیجیتال جدید را آغاز کند. همچنین در این گزارش اشاره شده است که قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد ارز دیجیتال یورو باید منافع اعضای اتحادیه نیز در نظر گرفته شود.

در این گزارش تاکید شده است که ارز های دیجیتال می توانند کاربرد های مالی بیشتری نسبت به ارز های فیات داشته باشند:

" طرح یورو دیجیتال می تواند ارز دیجیتالی امن و قابل اطمینان را در اختیار شهروندان قرار دهد و از اهداف اقتصادی اتحادیه اروپا پشتیبانی کند. همچنین با توجه به سرعت بالای انجام تراکنش ها در ارز های دیجیتال، می تواند گزینه ای جدید را برای پرداخت های خارجی فراهم کند."

بانک مرکزی اتحادیه اروپا اعلام کرده است که در صورت تصویب طرح استفاده از ارز دیجیتال یورو باید چند نکته مهم در نظر گرفته شود: اول این که باید همگام با تکنولوژی باشد و امکان استفاده از آن در تمامی مناطق اتحادیه اروپا فراهم شود. دوم این که با ویژگی های متمایز پول نقد همخوانی داشته باشد، استفاده از آن برای تمام شهروندان آسان و رایگان باشد و از حریم خصوصی اشخاص محافظت کند. و نکته سوم این که در خارج از منطقه یورو هم در دسترس باشد، بتواند در هزینه ها صرفه جویی کند و طراحی آن سازگار با محیط زیست باشد. که البته تمامی این شروط از ویژگی های اصلی ارز های دیجیتال است.

از گزارش منتشر شده این گونه برداشت می شود که از یورو دیجیتال به عنوان ابزاری برای پرداخت های خرد (مانند استیبل کوین ها) استفاده می شود و به خاصیت سرمایه گزاری در آن اشاره ای نشده است.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اتحادیه اروپا در تاریخه 10 سپتامبر اعلام کرده بود که اتحادیه اروپا هنوز تصمیمی در مورد طراحی و انتشار یورو دیجیتال نگرفته است. وی از ارز های دیجیتال حمایت کرد و البته تاکید داشت که ارز های دیجیتال به هیچ وجه جایگزین ارز های فیات نمی شوند.

عرضه یورو دیجیتال تا 2 سال دیگر
G20 و نهاد های اقتصادی بین المللی، آماده پذیرش ارز های دیجیتالِ دولتی

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تیم بسکتبال گرگان، قهرمان لیگ برتر شد

title

شهرداری گرگان به عنوان یکی از تیم‌های قدیمی و پرطرفدار بسکتبال ایران که از چند دهه قبل به تیمداری در سطح اول این رشته مشغول بوده، هفته گذشته و در دیداری که بخش‌هایی از آن به دلیل برخی اتفاقات خاص، جزو صفحات ماندگار لیگ برتر محسوب می‌شود، مهرام تهران را برد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.


منبع : خبرگزاری ایرنا